Wybielanie

Jest obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem stomatologii estetycznej, który ma na celu uzyskanie naturalnie pięknych białych zębów.

BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA

Wybielanie natychmiastowe akceleratorem Beyond Polus Advanced Ultra to połączenie innowacyjności, bezpieczeństwa oraz maksymalnych efektów w profesjonalnym wybielaniu zębów. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii w postaci zimnego światła, czyli połączenia światła halogenowego z diodowym, które dzięki licznym światłowodom i specjalnemu układowi optycznemu eliminuje szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe (UV) i promieniowanie podczerwone (IR), nie dochodzi do przegrzania zęba i związanych z tym nieprzyjemnych skutków takich jak przegrzanie i nadwrażliwość zębów po wybielaniu.
Połączenie procesu kawitacji (ultradźwięków) z technologią Lightbridge jeszcze bardziej wspomaga proces utleniania preparatu zawierającego nadtlenek wodoru podczas zabiegu, co bezpośrednio przekłada się na skrócenie czasu zabiegu, zwiększenie komfortu pacjenta, lepsze rezultaty oraz stabilizację odcienia.
Zaletą tej metody jest bardzo wysoka skuteczność. Już podczas jednej wizyty możesz znacznie rozjaśnić swoje zęby.
Lampa BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA zapewnia wysoką skuteczność zabiegu i trwałość osiągniętego efektu. Ponadto możliwe jest wybielenie zarówno całych łuków zębowych jak i pojedyńczego zęba.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny i musi być poprzedzony profesjonalną higienizacją jamy ustnej, czyli usunięciem kamienia i osadu nazębnego.

 

Jaki będzie efekt wybielania? Jaki uzyskam kolor?

Wybielanie metodą BEYOND POLUS ADVANCED pozwala na uzyskanie zębów jaśniejszych od 5 do 7 tonów od wyjściowego koloru oraz pozbycie się większości przebarwień. Jest to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposób na osiągnięcie pięknego, białego uśmiechu. Indywidualne rezultaty zależą w każdym przypadku od stanu zębów pacjenta, stopnia mineralizacji szkliwa, diety, nawyków oraz właściwej pielęgnacji po zabiegu. Należy pamiętać, że efekt końcowy koloru stabilizuje się około tygodnia po zabiegu i przy przestrzeganiu zaleceń utrzymuje się do 2 lat.

Czy wypełnienia / korony / licówki / „martwe” zęby ulegną rozjaśnieniu?

Nie, zabieg wybielania działa jedynie na tkanki zęba i nie zmienia koloru koron, licówek ani wypełnień. W przypadku „martwych zębów” może nastąpić nieznaczne rozjaśnienie, zawsze jednak będą one ciemniejsze od żywych zębów. W tej sytuacji lekarz doradzi odpowiednie postępowanie. W przypadku wypełnień w obrębie zębów przednich, lekarz kwalifikuje te które będą wymagały wymiany po wykonaniu zabiegu wybielania.

Zabieg wybielania przeprowadzany jest według poniższego planu:

 1. Ocena koloru wyjściowego zębów.
 2. Przygotowanie pacjenta do zabiegu, polegające na założeniu okularów ochronnych, zabezpieczeniu dziąseł płynną żywicą tzw. Koferdamem utwardzoną za pomocą lampy polimeryzacyjnej.
 3. Aplikacja żelu wybielającego na zęby.
 4. Naświetlanie skierowane na zęby za pomocą lampy Beyond Polus Advanced Ultra. Standardowo wybielanie obejmuje trzy naświetlenia.
 5. Sprawdzenie koloru zębów oraz przedstawienie dalszych zaleceń.Czas trwania zabiegu to 45minut ( 3x15minut naświetlania żelu ) natomiast cała wizyta trwa ok 1,5 godziny

Czy zabieg wybielania zębów Beyond Polus jest bezpieczny?

Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny:

Zabieg lampą Beyond Polus Advanced jest bezpieczny – posiada zaawansowany system filtracji światła dzięki któremu całkowicie zlikwidowane jest wydzielanie ciepła i promieniowanie UV, zapewniając komfort i bezpieczeństwo, redukując ryzyko wystąpienia nadwrażliwości zębów w trakcie i po zabiegu.
Sam zabieg wybielania jest bezbolesny. Zdarza się, że w trakcie lub tuż po jego zakończeniu pojawia się przejściowa niewielka nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne lub chemiczne. Jest to całkowicie normalna reakcja zdrowych, żywych zębów, która ustępuje najpóźniej po kilku dniach. W przypadku przedłużających się dolegliwości wykonujemy zabieg fluoryzacji, który znacząco łagodzi objawy bólowe. Bezpośrednio po wybielaniu wokół szyjek zębów, na powierzchni dziąseł można zaobserwować białe plamki o średnicy 0,5-1 mm, które znikają do jednej doby po zabiegu.

Jakie są przeciwskazania?

W większości przypadków wybielanie zębów może być przeprowadzone bez żadnych przeciwwskazań. Istnieją jednak sytuacje, które całkowicie lub czasowo wykluczają wykonanie zabiegów.
Są to:

 • Uszkodzenia mechaniczne lub próchnicowe zębów. Przed zabiegiem należy wyleczyć wszystkie ubytki.
 • Duża ilość wypełnień, koron, mostów lub licówek na zębach przednich. Pojedyncze wypełnienia czy uzupełnienia nie stanowią przeszkody w wykonaniu zabiegu.
 • Zła higiena jamy ustnej z współistniejącym stanem zapalnym dziąseł. Konieczna jest zmiana nawyków pielęgnacyjnych, a także wyleczenie stanów zapalnych.
 • Alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe.
 • Ciąża i karmienie piersią.
 • Wiek poniżej 18 roku życia.

Jakie są zalecenia po wybielaniu ?

Bezpośrednio po zabiegu wybielania zębów oraz przez okres 7 dni, należy zastosować tzw. „białą dietę”. Polega ona na spożywaniu niebarwiących produktów żywnościowych i powstrzymywaniu się od tych, które mogą zmienić kolor szkliwa. Na liście „zakazanej” znajduje się w szczególności: kawa, herbata, czerwone wino, barszcz, sos sojowy, soki i napoje o ciemnej barwie. Bezwzględnie należy też zrezygnować z palenia tytoniu. Duże znaczenia dla osiągnięcia i utrzymania satysfakcjonującego efektu po zabiegu ma stosowanie się do zaleceń lekarza, dbanie o higienę jamy ustnej, a także wykonywanie co 6 miesięcy badań kontrolnych i zabiegu higienizacji.

WYBIELANIE NAKŁADKOWE

Jedną z metod wybielania jest metoda wybielania nakładkowego. Wybielanie tą metodą trwa dwa tygodnie, jednak efekty są widoczne nawet po kilku dniach. Zabieg wybielania zębów przeprowadzany jest za pomocą preparatu w formie żelu, zawierającego substancję wybielającą. Nakładka na zęby wykonywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta w pracowni technicznej, dzięki czemu jest idealnie dopasowana do jamy ustnej. Następnie nakładka ta trafia w ręce pacjenta wraz ze strzykawkami z żelem wybielającym. Szczegółowe informacje na temat stosowania nakładek wybielających otrzymasz podczas wizyt